Par Latvia Tang Soo Do austrumu cīņas mākslas skolu

Tang Soo Do izcelsmes valsts ir senā Koreja un šīs cīņas mākslas pirmsākumi ir meklējami pat sakot jau no mūsu ēras sākuma. Mūsdienu izpratnē Tang Soo Do (Moo Duk Kwan) pamatus 1945. gadā lika Grandmāsters (Kwan Jang Nim) Hwang Kee (09.11.1914 – 14.07.2002). Nedaudz vēlāk 1948. gadā 12 gadu vecumā pie Grandmāstera Hwang Kee sāka mācīties Grandmāsters Kang Uk Lee (10. Dans - Dan Bon #70), kas ir licis pamatus Internacionālajai (UK - Apvienotās Karalistes) Tang Soo Do Fedrācijai (ITSDF). Grandmastera Kang Uk Lee skolnieks Ivan C H Tnay no Malaizijas 1972. gadā ieradās Lielbritānijā, lai studētu grāmatvedību un ar Grandmāstera Kang Uk Lee atļauju atvēra pirmo Tang Soo Do klubu Lielbritānijā. 1974. gadā apvienojoties vairākiem Britu cīņas mākslas klubiem tika dibināta Apvienotās Karalistes Tang Soo (Soo Bahk) Do Federācija (UKTSDF), par kuras galveno instruktoru un tehnisko konsultantu tika nozīmēts Grandmāsters Kang UK Lee. 1976. gadā Grandmāsters Kang Uk Lee tika ievēlēts kā federācijas prezidents.

2008. gada septembrī arī es, Rolands Sniķeris (3. dans - Dan Bon #59129 - Latvijas Tang Soo Do Federācijas dibinātājs), sāku trenēties Lielbritānijas Tang Soo Do Federācijas (UKTSDF) pirmajā reģionā, kura galvenais instruktors un federācijas ģenerālsekretārs ir Māsters Peter Chin (9. Dans). Piecus gadus vēlāk - 2013. gada novembrī nokārtoju pirmā dana eksāmenu un atgriežoties Latvijā ar Grandmāstera Kang Uk Lee un Māstera Peter Chin atļauju vēlējos atvērt savu Tang Soo Do skolu. Līdz ar to arī Latvijas Tang Soo Do ir tiešs pēctecis tradicionālajai korejiešu cīņas mākslai, ko mācīja Grandmāsters Kwang Kee.

Pasaulē ir atrodami vairāki Tang Soo Do veidi un to skolotāji. Daudzi no šiem veidiem ir mainījušies un attālinājušies no tradicionālās cīņas mākslas, lai padarītu tos komerciālāku. Taču Grandmāsters Kang Uk Lee ir cilvēks, kas nav mainījis sākotnējo cīņas mākslas stilu, un veids kā viņš to māca ir joprojām tradicionāls un oriģināls. Tāpēc turpinot tradīcijas un nododot šīs zināšanās tālāk Latvijas Tang Soo Do ir apņēmusies to darīt ar vislielāko pagodinājumu, vadoties tieši pēc Grandmāstera Kang Uk Lee principiem un ciešā sadarbībā ar Māsteru Peter Chin.

lv EN